Akrep Burcunda Merkür Retrosu!

Retroya giriyoruz! İletişim gezegeni Merkür 1 Kasım’da Akrep burcunda retro hareketine başlıyor. 21 Kasım’a kadar geri hareketi devam edecek!


Gezegenlerin geri harekette (Rx) olması, gerçekte yörüngesinde hızının yavaşlaması ve gücünün yeterince açığa çıkamamasıyla bağlantılıdır. Bir gezegen gerilediği zaman astrolojik olarak temsil ettiği konularda gecikme, yavaşlama ve aksaklıklar gözlemleriz. Merkür yılda üç defa, dört ayda bir retro yapar. Bu dönemlerde, Merkür’den sorulan her türlü yazılı/sözlü iletişim, haberleşme, teknolojik araçlarda sorunlar ve aksaklıklar yaşanılabilir. Evlilik, ortaklık, yeni yatırım adımları, imza ve anlaşmalar açısından doğru bir zaman değildir. Önemli kararlar ve radikal adımlar Merkür retrosuna getirilmemelidir. En azından ay sonuna kadar beklemelisiz. Merkür retrosu; yavaşlama, eldeki işleri gözden geçirme, geçmişte göz ardı edilen konuları çözüme kavuşturma ve yeni adımlar atmadan önce planlama yapma dönemleridir.

Merkür retro iken, hayatımızın bazı alanlarında tekrar eden konular, onlarla hesabı kapatmamız için karşımıza çıkarlar. Bu kimi için eski aşk, kimi için yarım kalan bir proje, tekrar eden bir konu yada durum olabilir.

 Merkür retro iken, geriye dönüp yarım kalan işlerimizi tamamlamak ve bazı eksikliklerimizin üzerinden bir kez daha geçmek için uygun bir süreçtir, önümüze bakabilmek için.

Merkür retro iken, iletişim ve haberleşme alanlarında bir takım aksaklıklar, yanlış anlaşılmalar deneyimlenebilir. Ancak bu süreç bizlere bir adım atmadan önce iki kez düşünmeyi, ani kararlar vermeden önce tefekkür edebilmeyi öğretir.

En çok kimler etkilenecek?

Merkür retrosu en çok haritasında Merkür’ü kuvvetli kişileri etkiler. Burcu veya yükselen burcu ikizler, başaklar & Merkür’ü ikizler yada başak olanlar ekstra etkilenecekler. Yanı sıra, sabit burçlar akrep, boğa, aslan ve kova en fazla etkiyi alacak burçlar olacaklar. Akrep burcu doğum haritanızda hangi eve denk düşüyorsa o ev konularında zorunlu olmadıkça yeni adımlar atmak yerine geriye dönüp süregelen işlerinizde ilave düzenlemeler ve iyileştirmeler yapabilirsiniz.

DİKKAT❗

11 Kasım Merkür Tutulmasının eşlik edeceği RETRO sürecinin etkileri kat be kat fazla hissedilecek. Bu dönem atılan imzalara, radikal kararlara, önemli adımlara, kurulan diyaloglara, ortaklık başlangıçlarına, evlilik adımlarına, finansal yatırımlara, ciddi ameliyatlara daha çok dikkat edilmelidir. Sağlıklı kararlar vermek ve atılan adımların kalıcı olması açısından mümkünse 28 Kasım, Yeniay sonrasını kullanmak uygun olacaktır.

Merkür Akrep Retrosunun Kodları :

-Merkür’ün Akrep Burcundaki retrosu sezgileri arttıracak


-Telepati, vizyon alma, haberci rüyalar, duru biliş, rehber mesajlar öne çıkacak 

-Derinleştirecek, görünenin ardındaki görünmeyeni gösterecek

-Bilinçaltı/Regresyon, şifa çalışmaları için muazzam verimli bir süreç olacak.

-Duygularımız daha hassas, kararlarımız daha ani ve dürtüsel olacak

-Kim dost kim düşman ayırt edilecek.

-İkili ve özel ilişkilerimizi mercek altına alacak.

Merkür Retrosu Burçları Nasıl Etkileyecek?

(Yükselen burcunuza göre okumanız tavsiye edilir)

♈ KOÇ: Merkür retrosu finansal alanınızı etkiliyor. Krediler, borçlar, ödemeler ve vergiler gündeminizde yer tutarken uzun zamandır gözardı ettiğiniz alacak verecek meseleleri önünüze gelebilir. Kredi ve harcamalar konusunda aceleci olmamalı, yanlış adımlardan kaçınmalısınız. Bu dönem sezgileriniz yol gösterici olacak. Okült bilgiler, metafizik, bilinmeyen ile ilgili konular, psikoloji ve ruhsal gelişim alanlarına yönelebilir içsel farkındalığınızı arttırabilirsiniz.

♉BOĞA: Evlilik, ikili ilişkiler ve ortaklık alanlarınızda radikal kararlar vermekten ve büyük adımlar atmaktan kaçının. Yanlış anlama, anlaşılma ve kandırılma konularına ekstra dikkat etmelisiniz.
Özel ilişkilerinizde süregelen bir sorun varsa, bu konu tekrar çözüme kavuşturulmak adına önünüze gelebilir.
Eski sevgiliniz, eşiniz veya ortağınız tekrar kapınızı çalabilir. Ancak geçmişe bir şans vermek yerine, fikirlerinizin ileride değişebileceğini bilerek hareket etmelisiniz. Bu dönem açık düşmanlıklar ve rakipleriniz görünür olabilir. Sezgilerinizle yol almalısınız.

♊İKİZLER: Merkür retrosu 6. evinizde gerçekleşiyor. Çalışma hayatı, günlük işler, sağlık, hizmet alanı ve çalışanlarınızla ilişkilerinizi mercek altına alacak. Bu süreçte, çalışma hayatınızda ertelediğiniz sorumlulukları tekrar ele almanız gerekecek. Iş ortamınızda her türlü sözlü/yazılı iletişim konularında dikkatli olmalısınız. Çevrenizdeki maskeli figürleri kolaylıkla ayırt edebileceksiniz. Günlük rutininize içsel gelişiminize iyi gelecek bir hobiyi dahil edebilirsiniz. Spor, diyet, yoga, meditasyon ve şifa sanatlarına eğiliminiz artabilir.

♋YENGEÇ: Aşk ve flörtler alanınızda oluşacak iletişim aksaklıkları gündeme gelebilir. Eski ilişkiler tekrar kapınızı çalabilir, ancak yanılsamalara dikkat etmeli ve yanlış adımlar atmamaya özen göstermelisiniz. Özel ilişkilerinizde aldanma, aldatılma ve yanılma durumlarına karşı sezgilerinize güvenmelisiniz. Çocuklarınızın eğitimi ile ilgili yeni kararlar almadan önce acele etmemeli, yeni fırsatları açık olmalısınız.
Bu dönem yaratıcılığınızı geliştirecek hobilere yönelmek, kişisel gelişiminiz açısından son derece verimli olacaktır.

♌ASLAN: Merkür retrosu ev aile ve yuva konularınızı mercek altına alıyor. Ebeveynlerinizle ilişkilerinize önem vermeli, iletişim konularında daha yapıcı hareket etmelisiniz . Ailevi konularda süregelen sorunlar varsa bu dönem önünüze gelebilir, aktif bir rol üstlenebilirsiniz. Evinizle ilgili radikal yenilikler konusunda aceleci olmamalısınız. Ev alım/satım yada taşınma ile ilgili durumlarda yeni fırsatların gelişeceğini bilmeli, riskli adımlar atmamalısınız.

♍BAŞAK: Yakın çevre ilişkilerinize dikkat etmeniz gereken bir dönemdesiniz.
Her türlü yazılı ve sözlü iletişim alanlarında birtakım aksaklıklar deneyimleyebilirsiniz. Yeni teklifleri, anlaşmaları ve imzaları eyleme geçirmek adına ay sonunu değerlendirmenizde fayda var. Parasal kazanımlarınızı çoğaltmak adına yeni fikirler geliştirebilir, önemli adımlarınız için acele etmemelisiniz.

♎TERAZİ: Merkür retrosu para alanınızı etkisi altına alıyor. Mali durumunuza ve lüks harcamalarınıza dikkat etmelisiniz. Hesapta olmayan ödemeler ve para çıkışları yaşayabilirsiniz. Bu dönem riskli yatırımlardan uzak durmanızda fayda var. Beklediğiniz maddi kaynakları bu dönem tahsil edebilirsiniz. Kayıp eşyalarınız bir anda önünüze çıkabilir.

♏AKREP: Merkür retrosu burcunuzda gerçekleşiyor. Son derece derin, duygusal ve sezgisel ilerleyeceksiniz. Sosyal ve özel ilişkiler alanınızda, geçmişte çözüme kavuşturamadığınız ya da sürümcemede kalmış konular belirginlik kazanıyor. Hedefleriniz ve arzularınız konusunda radikal adımlardan ziyade planlama ve revizyon yapmalısınız. Harekete geçmeden önce tefekkür etme ve güç kazanma döneminden geçiyorsunuz. Yakın çevrenizle olan iletişiminize dikkat etmelisiniz. Bu dönem bilinçaltı şifa çalışmalarına yönelebilirsiniz.

♐YAY: Merkür retrosu iç dünyanıza eğilmenize sebep olurken, sezgilerinizi ve yaratıcılığınızı da arttıracak. Bu dönem size gelecekte somutlaştıracağınız fikirler ve projeler konusunda ilham verecek. Haberci rüyalara ve sezgilerinize güvenmelisiniz. Arka planınızda gelişen gizli düşmanlıklar ve art niyetli kişiler açığa çıkabilir. Sağlık kontrollerinizi ihmal etmemelisiniz.

♑OĞLAK: Sosyal ilişkiler ve yakın dostluklar alanında iletişim aksaklıklarına karşı dikkatli olmalısınız. Sorunları içe atmak yerine, şeffaf bir tutum sergilemenizde yarar var. Yeni ilişkilere karşı mesafeli olmalısınız. Eski dostlarınızla bir araya gelebilirsiniz. Üzerinde çalıştığınız projeler konusunda bazı gecikmeler ve teknik sorunlarla karşılaşsanız da, ay sonunda meyvelerini alacaksınız.

♒KOVA: İş ve kariyer alanınızı sorgulayacağız bir dönemdesiniz. Bu dönem iş arkadaşlıklarınızla yada patronlarınızla ilişkileriniz yön değiştirebilir. Ev-iş dengesini kurmakta zorlanabilirsiniz. Uzun zamandır beklediğiniz terfi haberi bu dönem gelebilir. İş değişikliği ya da yeni bir iş kurma planınız varsa acele etmemelisiniz.

♓BALIK: Uzak seyahatler, taşınma ve eğitim konularında bazı gecikmeler yaşayabilirsiniz. Ticari girişimleriniz adına ay sonunu beklemenizde fayda var.
Uzun zamandır sonuçlanmasını istediğiniz hukuki davalarda beklenen haberler bu dönem gelebilir. Din, felsefe ve astroloji gibi derinliği olan konulara merakınız ve eğilimleriniz artabilir. Uzak akrabalarınızla aranıza mesafe koyabilirsiniz.

HER HAKKI SAKLIDIR.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous post

Ruhsal Okuma

Next post

Mars Akrep Burcunda