MERKÜR RETROSU BAŞLIYOR! HANGİ BURÇ NELERE DİKKAT ETMELİ?

18 HAZİRAN 2020 YENGEÇ BURCUNDA MERKÜR RETROSU!

Retroya giriyoruz! İletişim gezegeni Merkür 18 Haziran itibariyle Yengeç burcunda retro hareketine başlıyor. Merkür’ün geri hareketi 12 Temmuz’da son bulacak!

Gezegenlerin geri harekette (Rx) olması, gerçekte yörüngesinde hızının yavaşlaması ve gücünün yeterince açığa çıkamamasıyla bağlantılıdır. Bir gezegen gerilediği zaman astrolojik olarak temsil ettiği konularda gecikme, yavaşlama ve aksaklıklar gözlemleriz. Merkür yılda üç defa, dört ayda bir retro yapar. Bu dönemlerde, Merkür’den sorulan her türlü yazılı/sözlü iletişim, haberleşme, teknolojik araçlarda sorunlar ve aksaklıklar yaşanılabilir. Evlilik, nişan, ortaklık, yeni yatırım adımları, imza ve anlaşmalar açısından doğru bir zaman değildir. Önemli kararlar ve radikal adımlar Merkür retrosuna getirilmemelidir. Yeni adımlar atmaktan ziyade; yavaşlama, eldeki işleri gözden geçirme, geçmişte göz ardı edilen konuları çözüme kavuşturma ve planlama yapma dönemleridir.

MERKÜR RETROSUNDA HANGİ BURÇ NELERE DİKKAT ETMELİ?

“Önce yükselen sonra güneş burcunuza göre okumanız tavsiye edilir.”

KOÇ

Aile içi ilişkilerinize önem vermeli, iletişim konularında daha yapıcı hareket etmelisiniz . Ailevi konularda süregelen sorunlar varsa bu dönem önünüze gelebilir, aktif bir rol üstlenebilirsiniz. Evinizle ilgili radikal yenilikler konusunda aceleci olmayın. Evde elektronik yada suyla ilgili sorunlar oluşabilir. Ev alım/satım yada taşınma ile ilgili kararları 12 Temmuz sonrası ele almanızda fayda var

BOĞA

Yakın çevre ilişkilerinize dikkat etmeniz gereken bir dönemdesiniz. Her türlü yazılı ve sözlü iletişim alanlarında birtakım aksaklıklar, yanlış anlaşılmalar yada yanıltıcı durumlar deneyimleyebilirsiniz. Eğitim ve seyahat konularında gecikmeler oluşabilir. İş tekliflerini eyleme geçirmek adına temmuz ortasını değerlendirmenizde fayda var.

İKİZLER

Merkür retrosu para alanınızı etkiliyor. Mali durumunuza ve lüks harcamalarınıza dikkat etmelisiniz. Hesapta olmayan ödemeler ve para çıkışları yaşayabilirsiniz. Bu dönem riskli yatırımlardan uzak durmanızda fayda var. Beklediğiniz maddi kaynakları bu dönem tahsil edebilirsiniz. Elektronik araçlarınız sıkıntı yaratabilir. 12 Temmuz’a dek yatırım konuları risk taşıyor

YENGEÇ

Merkür retrosu burcunuzda gerçekleşiyor. Son derece duygusal ve sezgisel ilerleyeceksiniz. İkili ilişkilerde geçmişte çözüme kavuşturamadığınız konular önünüze çıkabilir. Geçmişi daha sık düşünebilirsiniz. Mali konularda temkinli olun . Hedefleriniz ve arzularınız konusunda radikal adımlardan ziyade planlama yapmalısınız. Sağlığa dikkat.

ASLAN

Merkür retrosu içe dönmenize sebep olurken, sezgilerinizi ve yaratıcılığınızı da arttıracak. Bu dönem size gelecekte somutlaştıracağınız fikirler ve projeler konusunda ilham verecek. Haberci rüyalara ve sezgilerinize güvenin. Geçmiş ilişkiler kapınızı çalabilir. Yanlış kararlara dikkat! Arka planınızda gelişen gizli düşmanlıklar ve art niyetli kişiler açığa çıkıyor. Sağlık kontrollerinizi ihmal etmeyin.

BAŞAK

Sosyal ilişkiler ve dostluklar alanında iletişim aksaklıklarına karşı dikkatli olmalısınız. Bazı arkadaşlıklarınızı gözden geçireceksiniz. Sorunları içe atmak yerine çözüm odaklı yaklaşmanızda yarar var. Yeni ilişkilere karşı mesafenizi koruyun. Eski dostlarınızla bir araya gelebilirsiniz. Üzerinde çalıştığınız projeler konusunda bazı gecikmelerle karşılaşsanız da Temmuz ortası meyvelerini alacaksınız.

TERAZİ

Merkür retrosu kariyer hayatınızı sorgulatırken geleceğiniz hakkında daha yaratıcı fikirler üretmenizi sağlayacak. Bu dönem iş arkadaşlıklarınızla, ailenizle yada patronlarla ilişkilerde iletişim hatalarına karşı dikkat. Uzun zamandır beklediğiniz terfi yada iş teklifi bu dönem gelebilir. İş değişikliği ya da yeni bir iş kurma planınız varsa 12 Temmuz sonrasını değerlendirmenizde fayda var.

AKREP

Uzak seyahatler, taşınma ve eğitim konularında bazı gecikmeler yada aksaklıklar yaşayabilirsiniz. Ticari girişimleriniz adına Temmuz ortasını beklemenizde fayda var. Uzun zamandır sonuçlanmasını istediğiniz hukuki davalarınız varsa beklenen haberler bu dönem gelebilir. Eşin akrabalarıyla olası iletişim hatalarına karşı dikkat.

YAY

Merkür retrosu finansal alanınızı etkiliyor. Krediler, borçlar, ödemeler ve vergiler gündeminizde yer tutarken uzun zamandır gözardı ettiğiniz alacak verecek meseleleri önünüze gelebilir. Kredi ve harcamalar konusunda aceleci olmamalı, yanlış adımlardan kaçınmalısınız. Bu dönem sezgileriniz yol gösterici olacak. Okült bilgiler, metafizik, bilinmeyen ile ilgili konular, psikoloji ve ruhsal gelişim alanlarına yönelebilir içsel farkındalığınızı arttırabilirsiniz.

OĞLAK

Evlilik, ikili ilişkiler ve ortaklık alanlarınızda radikal kararlar vermekten ve büyük adımlar atmaktan kaçının. Yanlış anlama, anlaşılma ve kandırılma konularına ekstra dikkat etmelisiniz. Özel ilişkilerinizde süregelen bir sorun varsa, bu konu tekrar çözüme kavuşturulmak adına önünüze gelebilir. Eski ilişkiler tekrar kapınızı çalabilir. Ancak geçmişe bir şans vermek yerine, fikirlerinizin ileride değişebileceğini bilerek hareket etmelisiniz. Bu dönem açık düşmanlıklar ve rakipleriniz görünür olabilir. Sezgilerinizle yol alın.

KOVA

Çalışma hayatınızda ertelediğiniz sorumlulukları tekrar ele almanız gerekecek. Iş ortamınızda her türlü sözlü/yazılı iletişim konularında dikkatli olmalısınız. Sağlık kontrollerinizi ihmal etmeyin. Günlük rutininize ruhsal gelişiminize iyi gelecek bir hobiyi dahil edebilirsiniz. Spor, diyet, yoga, meditasyon ve şifa sanatlarına eğilmeniz iyi gelecek.

BALIK

Aşk ve flörtler alanınızda iletişim aksaklıkları gündeme gelebilir. Eski ilişkiler tekrar kapınızı çalabilir, ancak yanılsamalara dikkat etmeli ve yanlış adımlar atmamaya özen göstermelisiniz. Özel ilişkilerinizde aldanma ve aldatılma durumlarına karşı sezgilerinize güvenin. Çocuklarınızın eğitimi ile ilgili yeni kararlar almadan önce acele etmemeli, yeni fırsatları açık olmalısınız. Bu dönem farklı hobilere yönelmek, kişisel gelişiminiz açısından son derece verimli olacaktır.

**ÖZEL DANIŞMANLIK TALEPLERİNİZ İÇİN “DANIŞMANLIK SEÇENEKLERİ” BÖLÜMÜNE GÖZ ATABİLİRSİNİZ. RANDEVU HATTI: 0(538)8140460

YASAL UYARI: YAZININ TÜM HAKLARI SAKLIDIR. İZİNSİZ KOPYALANAMAZ, ALINTI YAPILAMAZ

ASTROLOG TUĞÇE YILDIZ, Dip. ASA, MAPAI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous post

Haziran 2020 Burcuna Neler Getiriyor?

Next post

21 Haziran 2020 Yengeç Burcunda Güneş Tutulması: Burçlara Etkisi