HAZİRAN 2020 NASIL GEÇECEK?

HAZİRAN AYINA HAZIR MIYIZ?

NEYİ İDRAK ETMELİ? NELERE DİKKAT ETMELİ?

Haziran 2020, iki tutulmanın ard arda geldiği retrosu bol bir ay. Gelecek planları yapmaya, kendini yenilemeye her zamankinden çok önem vermelisin. Virüs köşesine çekilmiş, herşey normalleşmiş görünse de hala salgın döneminde olduğunu unutmadan önlem almalı, münkün mertebe izole kalmalısın. Bu esnada motivasyonu arttıracak faaliyetlere, hobilere, şifa çalışmalarına eğilmeli, enerjini korumalısın. Üretmeden, gelişmeden, kendini ve metodlarını yenilemeyen kimseye bu yıl gökyüzünden ekmek yok. Haziran ayının retrosu bol dedik, bireysel olarak içe çekileceğimiz ve soluklanacağımız bir ay. Virüs de soluklanacak. Eylül sonu itibariyle yüzünü yeniden, belki başka bir surette başka bir isimle yada formda gösterirken hepimizin hazırlıklı, farkındalıklı ve bilinçli olması gerekecek. Bütçenize her zamankinden çok sahip çıkın. Para kazanma biçimlerinizi geliştirin, metodları yenileyin. Enerji tüketen, size katmayan sosyal/özel ilişkilere yol vermek adına mükemmel bir ay. Gezegenlerle el ele çalışmak hepimizi destekleyecek. Şimdiden Hayırlı bir ay dilerim!

GÜNDEMDE NELER VAR?

5 Haziran 2020 Yay Burcunda “Yarı Gölgeli Ay Tutulması”

5 Haziran günü saatler 22:12’yi gösterdiğinde Yay burcunun 15. derecesinde Ay Tutulması meydana gelecek. Tutulma 111 no’lu saros döngösüne ait.

2002 yılının yaz aylarını düşünün. Neler değişti dönüştü hayatınızda? Hangi kararları aldınız? Hangi konular gündeminizdeydi? Zamanı geriye sarın. Aynı şekilde olmasa da benzer etkiler veya sonuçlanmalar yaşamanız olası.

Tutulma esnasında Mars’ın da etkisiyle gökyüzünde değişken burçlar arasında T-kare dediğimiz sert bir açı kalıbı oluşuyor.
Koşullarımız, şartlarımız değişiyor.
İkizler/ Yay aksında meydana gelecek tutulma iletişim trafiği, yolculuklar, seyahatler, ulaşım, turizm, yeme/içme sektörü, yer değişiklikleri gibi konuları aktifleştirirken Mars/Neptün kavuşmu şartlarda esneme, normalleşme olsa da salgın konusunda tedbir ve dikkat demeye devam edecek!

Bireysel olarak nasıl etkileniyoruz?

-Ikizler, yay, balık ve başak burçları yoğun etki alacaklar.

– Bireysel olarak 2002 yılının yaz aylarına benzer değişim ve sonuçlanmalar söz konusu
– Mars/Neptün-Venüs 90lığı Sorunlu yürüyen sosyal/özel ilişkileri inceldiği yerden kopma noktasına getirirken olası gerginliklere karşı uyaracak.
-Ilişkilerde gizlilikler gün yüzüne çıkacak.
– Geçmişte yapılan hatalarla yüzleşme getirecek
– Güven vermeyen ilişkilerde aldanma/ aldatılma riski
-Cinselliğe eğilim, cinsel skandallar
– İlişkilerde şifalanma ve yenilenme adına Merkür’den destek var. Doğru iletişim dilini kullanarak, yapıcı ve çözüm odaklı yaklaşırsak ilişkilere iyileştirici etkiler sunacak.

Dünyaya Neler Getiriyor?


– Mars/Neptün etkisi astrolojide sular, denizlerle de ilişkilendirilir. Yanı sıra, Mars Achernar sabit yıldızı ile kavuşumda. Bernadette Brady’e göre Achernar sabit yıldızı yangın, sel, doğal afet ve krizlerle bağdaştırılır. Tutulmanın etkili olduğu 1,5/2 aylık süre zarfında yağışlar, sel/tsumami, denize yakın yerleşimlerde depremler, sulardan gelen virüslere karşı durumlar olası etkilerden.
– Tutulma esnasında Venüs’ün Neptün ile dik açısı aldanma/ yanılma/dolandırıcılık risklerine karşı uyarıyor. Bilgi-belge, evrak, telefon dataları, internet, bilgisayarları korumakta yada yedeklemekte fayda var.
– Tanınmış, topluma mal olmuş kişilerin gizli bilgileri açığa çıkabilir
– İdeolojik eylemler, dini, politik liderlere, ibadethanelere yönelik saldırıları gündeme getirebilir
– küresel ekonomik kriz
– Memur, sosyal hizmetlerde çalışanlar ve sendikalarla bağlantılı yeni düzenlemeler vurgu kazanabilir

18 Haziran 2020 Yengeç Burcunda Merkür Retrosu!

İletişim ve ifade gezegeni Merkür, 18 Haziran-12 Temmuz arası duygusal yengeç burcunda geri giderken geçmişle bağlantılı kişi, olay yada konuları tekrar hatırlatacak! Geçmiş konular, hasıraltı edilen durumlar, çözümlenmemiş sosyal/özel ilişki sorunları tekrar çözümlenmek üzere karşımıza çıkacak. Geçmişle hesabı kapatıp öne bakma zamanı.
Bu dönem kolay etki altında kalabiliriz. Dalgınlıklar, unutkanlıklar hata yaptırabilir. Alım satım işleri, imzalar, ticari faaliyetler, yazılı sözlü iletişim konularında tedbirli ilerlemekte fayda var. Gereksiz fedakarlıklara, sosyal/özel ilişkilerde verici taraf olmamaya özen göstermek en doğrusu.
*Merkür retrosu sürecinden en çok etki alacaklar, yengeç, oğlak, terazi ve koç burçları olacak.

21 HAZİRAN YENGEÇ BURCUNDA GÜNEŞ TUTULMASI YAŞANACAK!

21 Haziran 2020 günü Türkiye saati ile 09:41 de 0 derece Yengeç burcunda yılın ilk Güneş Tutulması meydana gelecek. Tutulma, Kuzey Ay Düğümü ile burç dışından kavuşum yaparken her burca kadersel, güçlü değişimler sunacak!

Bireysel Olarak Hangi Alanlarımıza Dokunacak?

-2001 yılının yaz aylarına benzer değişim ve yeniliklerin meydana gelmesi
– Taşınma, yer değişiklikleri
-Ev/kariyer arasında denge, düzen kurma gerekliliği
-Ev alım/satım konuları, mülk edinme
-Uzun süreli ilişkilerin ciddi boyut kazanması
– Güven vermeyen ilişkilerde yol ayrılıkları
-Gebelik oranlarında artış
– Ailevi konulara eğilim, özel hayata dair sorumluluklarda artış
– iş değişimleri, çalışma ortamında yenilikler

Türkiye/Dünya Ekseninde:

– Tutulma Türkiye Astroloji haritasının Ay burcu üzerinde 12. evinde gerçekleşiyor.

-Satürn/Plüton kavuşumu Mars tarafından tetikleniyor. Küresel düzeyde ekonomik sıkışmalar, büyük şirketlerin iflası, yönetim sistemlerinde kırılmalar
– Ünlü, tanınmış yada topluma mal olmuş bir ismin kaybı
-Doğal afet, deprem, patlama, saldırı riskleri
– Askeri hareketlilikler, fanatik eylemler
– Ay/Mars 90lığı askeri alanda kayıp riskleri -Ordu, donanma, askerlikle ilgili yeni gelişmelerin gündemi
-Ticaret, turizm alanlarında hareketlilik
-Altında yükseliş
-İlaç sektöründe yeni gelişmeler
-İşten çıkarmalar
-Cezaevleri, hastaneler, huzurevleri kapsamında düzenlemeler
-Ulusal skandallar

23 HAZİRAN NEPTÜN RETROSU BAŞLIYOR!

23 Haziran’da Balık burcunda retro hareketine başlayacak Neptün, 29 Kasım’a kadar bu hareketini sürdürecek.

Gerçeklerden fazla uzaklaşmadan ilerlemek, ikili ilişkilerde yanılmalara ve aldanmalara dikkat etmek, kararsızlığa prim vermemek, hemen güvenmeden önce durup düşünmek, doğru bildiğimiz yanlışlarla yüzleşmek, soyut-somut , hayal-gerçek, bağlılık-bağımlılık arasındaki dengeyi iyi kurmamızı gerekecek.
Neptün retrosu gerçek bir şifa deneyimi yaşamak için araç olarak görülmeli. Bu süreçte bilinçaltı şifa, meditasyon, farkındalık çalışmalarını ihmal etmeyin derim. Travmaları, korkuları, bağımlıkları iyileştirmek adına bir fırsat! Ruhsal gelişime ekstra önem vermek, motivasyon arttırıcı faaliyetlere yönelmek her burca iyi gelecek.

Ülkemiz Nasıl Etkileniyor?

-Neptün, ülke haritamızın 10. evinde geri gidecek. 10. Ev hükümet, yönetici ve idarecilerle ilgilidir. Geleceğe yönelik hedef, plan ve projeler bu dönem yeniden tasarlanabilir.

-Ekim sonu, kasım aylarında Rx Neptün, ülke haritamızın Venüs’ü ile etkileşimde olacak. Bu süre zarfında müzik, sanat, eğlence sektör ve alanlarıyla ilgili önemli kararlar, gündemler söz konusu olabilir.

-Erken seçim zor görünse de tartışmaları gündemde
– Yolsuzluklar, skandallar türeyebilir

-Neptün’ün, transit ay düğümleriyle dik açılarının etkin olduğu eylül, ekim, kasım aylarnda salgın hastalıklar ve virüslerle ilgili yeni gündemler söz konusu. Tedbir gerektiren zamanlar, dikkat edelim!

25 HAZİRAN 2020 VENÜS RETROSU BİTİYOR!

Yine de siz siz olun evlilik, imza, anlaşmalar, uzun vadeli ilişkiler için acele etmeyin. Merkür retrosu 12 Temmuz’a kadar aktif! Ağustos 2020’nin ilk haftası haricinde gökyüzü gergin ve hata yapmaya açık enerjiler barındırıyor.

28 HAZİRAN MARS KOÇ BURCUNDA!- ENERJİMİZİ YENİDEN TOPLUYORUZ!

Mars Koç Burcunda 6 ay boyunca seyahat edecek! 2020’nin ikinci yarısının nasıl şekilleneceği hakkında ipuçları verirken hareketli, bol gündemli bir dönemin başlangıcı olacak.
9 Eylül-15 Kasım arası retro hareketi sebebiyle 7 Ocak 2021 tarihine kadar Koç burcunda kalacak.

İyi haber!
Mars’ın Koç burcuna geçişi retrolarla dolu Haziran ayını bir nebze ateşleyecek. Hareket, mücadele ve motivasyonumuz artacak.

Bu dönem sadece bizi değil, kolektif alanıda hareketlendirecek. Toplumsal birçok olayın aktifleşmesine tanık olacağız
– Savaş gezegeni Mars yılın ikinci yarısı gündemi kızıştıracak. Temel Kodları nedir derseniz:
-Askeri hareketlilikler
– ülkeler arası savaşlar
-yangın/patlamalar, terör olayları
– ülkemiz açısından sınırlarımız ile ilgili önemli gelişmeler
-Suriye Meselesi
-Meteorlar, volkanik hareketler
-Askeri araç, silah ve makineler alanlarında yenilikler
-Spor Camiasına ilişkin gündemler 6 aylık süre zarfında ekstra vurgu kazanabilir

30 HAZİRAN 2020 JÜPİTER-PLÜTON KAVUŞUMU

2020 yılını bu denli emsalsiz kılan, bireysel ve toplumsal hayatları kökten değiştiren, yeni dünya düzeninin bir halkası da Jüpiter-Plüton kavuşumları!

Bu ikili, 5 Nisan 2020’de ilk kavuşumunu yaptığı sıralarda salgın konusunda ölüm oranları zirve yapmıştı. Plüton köklü değişim ve toplu ölümlerle ilgili, Jüpiterin büyüteç etkisi ile birleşince salgını körüklemesinin yanı sıra hepimizin hayatını kökten değiştiren bir etkiye neden olmuştu. Şimdi bu ikili 30 Haziran’da oğlak burcunda ikinci kez kavuşacaklar; ancak Plüton Retro haretinde olduğu için yıkıcı etkisi azalacak. Tabi tedbirli olursak! Bunu bir nevi salgının kuluçka dönemi olarak düşünebiliriz. Eylül sonu, ekim ve kasım ayları ekstra dikkat ve tedbir diyor!
Ülkemiz açısından 30 Haziranda yeniden gündeme gelecek bu kavuşum, Türkiye Astroloji Haritasının Merkür ve Satürn’ü ile dik açıda olacak. Halk nezdinde ekonomik ve sosyal açıdan baskı yaratan durumlar, kararlar gündeme gelebilir. Eğlence mekanları, halka açık alanlar, eğitim sistemi, spor faaliyetleri, yazarlar, gazetecilerle ilgili konular vurgu kazanabilir.
Yanı sıra, termik santraller, madenler, ticari anlaşmalar, ekonomik yaptırımlarla ilgili gündemler öngörülebilir.

**ÖZEL DANIŞMANLIK TALEPLERİNİZ İÇİN “DANIŞMANLIK SEÇENEKLERİ” BÖLÜMÜNE GÖZ ATABİLİRSİNİZ. RANDEVU HATTI: 0(538)8140460

YASAL UYARI: YAZININ TÜM HAKLARI SAKLIDIR. İZİNSİZ KOPYALANAMAZ, ALINTI YAPILAMAZ

UZMAN ASTROLOG TUĞÇE YILDIZ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous post

2020 MAYIS AYI NASIL GEÇECEK?

Next post

Haziran 2020 Burcuna Neler Getiriyor?