Merkür Retrosu ve Burçlara Etkileri

Retroya giriyoruz! İletişim gezegeni Merkür 17 Şubat itibariyle Balık burcunda retro hareketine başlıyor. 4 Mart’ta Kova burcunda devam edecek retro süreci 10 Mart’ta son bulacak!

Gezegenlerin geri harekette (Rx) olması, gerçekte yörüngesinde hızının yavaşlaması ve gücünün yeterince açığa çıkamamasıyla bağlantılıdır. Bir gezegen gerilediği zaman astrolojik olarak temsil ettiği konularda gecikme, yavaşlama ve aksaklıklar gözlemleriz. Merkür yılda üç defa, dört ayda bir retro yapar. Bu dönemlerde, Merkür’den sorulan her türlü yazılı/sözlü iletişim, haberleşme, teknolojik araçlarda sorunlar ve aksaklıklar yaşanılabilir. Evlilik, nişan, ortaklık, yeni yatırım adımları, imza ve anlaşmalar açısından doğru bir zaman değildir. Önemli kararlar ve radikal adımlar Merkür retrosuna getirilmemelidir. Yeni adımlar atmaktan ziyade; yavaşlama, eldeki işleri gözden geçirme, geçmişte göz ardı edilen konuları çözüme kavuşturma ve planlama yapma dönemleridir.

Merkür retro iken, hayatımızın bazı alanlarında tekrar eden konular, onlarla hesabı kapatmamız için karşımıza çıkarlar. Bu kimi için eski aşk, kimi için yarım kalan bir proje, tekrar eden bir konu yada durum olabilir.

Merkür retro iken, geriye dönüp yarım kalan işlerimizi tamamlamak ve bazı eksikliklerimizin üzerinden bir kez daha geçmek için uygun bir süreçtir, önümüze bakabilmek için.

Merkür retro iken, iletişim ve haberleşme alanlarında bir takım aksaklıklar, yanlış anlaşılmalar deneyimlenebilir.  Retro süresince hayatınıza giren kişi yada konular kalıcı olmayabilir. Ancak bu süreç bizlere bir adım atmadan önce iki kez düşünmeyi, ani kararlar vermeden önce tefekkür edebilmeyi öğretir.

En çok kimler etkilenecek?

Merkür retrosu en çok haritasında Merkür’ü kuvvetli kişileri etkiler. Burcu veya yükselen burcu ikizler, başaklar & Merkür’ü ikizler yada başak olanlar ekstra etkilenecekler. Yanı sıra, değişken burçlardan yay ve balıklar en fazla  etkiyi alacak burçlar olacaklar. Balık ve Kova burcu doğum haritanızda hangi evlere denk düşüyorsa o ev konularında zorunlu olmadıkça yeni adımlar atmak yerine geriye dönüp süregelen işlerinizde ilave düzenlemeler ve iyileştirmeler yapabilirsiniz.

Merkür Retrosu Burçları Nasıl Etkileyecek?


(Yükselen burcunuza göre okumanız önerilir)

♈ KOÇ: Merkür retrosu içe dönmenize sebep olurken, sezgilerinizi ve yaratıcılığınızı da arttıracak. Bu dönem size gelecekte somutlaştıracağınız fikirler ve projeler konusunda ilham verecek. Haberci rüyalara ve sezgilerinize güvenmelisiniz. Geçmiş ilişkiler kapınızı çalabilir. Arka planınızda gelişen gizli düşmanlıklar ve art niyetli kişiler açığa çıkabilir. Sağlık kontrollerinizi ihmal etmemelisiniz.

♉BOĞA: Sosyal ilişkiler ve yakın dostluklar alanında iletişim aksaklıklarına karşı dikkatli olmalısınız. Sorunları içe atmak yerine, net bir tutum sergilemenizde yarar var. Yeni ilişkilere karşı mesafeli olmalısınız. Eski dostlarınızla bir araya gelebilirsiniz. Üzerinde çalıştığınız projeler konusunda bazı gecikmeler ve teknik sorunlarla karşılaşsanız da, ay sonunda meyvelerini alacaksınız.

♊İKİZLER: Ev ve kariyer alanınızda iletişim sorunlarına dikkat etmelisiniz.  Bu dönem iş arkadaşlıklarınızla, ailenizle yada patronlarınızla ilişkileriniz testlerden geçebilir. Ev-iş dengesini kurmakta zorlanabilirsiniz. Uzun zamandır beklediğiniz terfi haberi bu dönem gelebilir. İş değişikliği ya da yeni bir iş kurma planınız varsa acele etmemelisiniz.

♋YENGEÇ: Uzak seyahatler, taşınma ve eğitim konularında bazı gecikmeler yada aksaklıklar yaşayabilirsiniz. Ticari girişimleriniz adına Mart sonunu beklemenizde fayda var.
Uzun zamandır sonuçlanmasını istediğiniz hukuki davalarda beklenen haberler bu dönem gelebilir. Din, felsefe ve astroloji gibi derinliği olan konulara merakınız ve eğilimleriniz artabilir.

♌ASLAN: Merkür retrosu finansal alanınızı etkiliyor. Krediler, borçlar, ödemeler ve vergiler gündeminizde yer tutarken uzun zamandır gözardı ettiğiniz alacak verecek meseleleri önünüze gelebilir. Kredi ve harcamalar konusunda aceleci olmamalı, yanlış adımlardan kaçınmalısınız. Bu dönem sezgileriniz yol gösterici olacak. Okült bilgiler, metafizik, bilinmeyen ile ilgili konular, psikoloji ve ruhsal gelişim alanlarına yönelebilir içsel farkındalığınızı arttırabilirsiniz.

♍BAŞAK: Evlilik, ikili ilişkiler ve ortaklık alanlarınızda radikal kararlar vermekten ve büyük adımlar atmaktan kaçının. Yanlış anlama, anlaşılma ve kandırılma konularına ekstra dikkat etmelisiniz. Özel ilişkilerinizde süregelen bir sorun varsa, bu konu tekrar çözüme kavuşturulmak adına önünüze gelebilir. Eski ilişkiler tekrar kapınızı çalabilir. Ancak geçmişe bir şans vermek yerine, fikirlerinizin ileride değişebileceğini bilerek hareket etmelisiniz. Bu dönem açık düşmanlıklar ve rakipleriniz görünür olabilir. Sezgilerinizle yol almalısınız.

♎TERAZİ: Merkür retrosu 6. evinizde gerçekleşiyor. Çalışma hayatı, günlük işler, sağlık, hizmet alanı ve çalışanlarınızla ilişkilerinizi mercek altına alacak. Bu süreçte, çalışma hayatınızda ertelediğiniz sorumlulukları tekrar ele almanız gerekecek. Iş ortamınızda her türlü sözlü/yazılı iletişim konularında dikkatli olmalısınız. Sağlık kontrollerinizi ihmal etmeyin. Günlük rutininize içsel gelişiminize iyi gelecek bir hobiyi dahil edebilirsiniz. Spor, diyet, yoga, meditasyon ve şifa sanatlarına eğiliminiz artabilir.

♏AKREP: Aşk ve flörtler alanınızda oluşacak iletişim aksaklıkları gündeme gelebilir. Eski ilişkiler tekrar kapınızı çalabilir, ancak yanılsamalara dikkat etmeli ve yanlış adımlar atmamaya özen göstermelisiniz. Özel ilişkilerinizde aldanma, aldatılma ve yanılma durumlarına karşı sezgilerinize güvenmelisiniz. Çocuklarınızın eğitimi ile ilgili yeni kararlar almadan önce acele etmemeli, yeni fırsatları açık olmalısınız. Bu dönem farklı hobilere yönelmek, kişisel gelişiminiz açısından son derece verimli olacaktır.

♐YAY: Merkür retrosu ev aile ve yuva konularınızı mercek altına alıyor. Ebeveynlerinizle ilişkilerinize önem vermeli, iletişim konularında daha yapıcı hareket etmelisiniz . Ailevi konularda süregelen sorunlar varsa bu dönem önünüze gelebilir, aktif bir rol üstlenebilirsiniz. Evinizle ilgili radikal yenilikler konusunda aceleci olmamalısınız.  Evde elektronik yada suyla ilgili sorunlar oluşabilir. Ev alım/satım yada taşınma ile ilgili durumlarda yeni fırsatların gelişeceğini bilmeli, riskli adımlar atmamalısınız.

♑OĞLAK: Yakın çevre ilişkilerinize dikkat etmeniz gereken bir dönemdesiniz.
Her türlü yazılı ve sözlü iletişim alanlarında birtakım aksaklıklar, yanlış anlaşılmalar yada yanıltıcı durumlar deneyimleyebilirsiniz. Eğitim ve seyahat konularında gecikmeler oluşabilir. Yeni teklifleri, anlaşmaları ve adımları eyleme geçirmek adına Mart sonunu değerlendirmenizde fayda var.

♒KOVA: Merkür retrosu para alanınızı etkisi altına alıyor. Mali durumunuza ve lüks harcamalarınıza dikkat etmelisiniz. Hesapta olmayan ödemeler ve para çıkışları yaşayabilirsiniz. Bu dönem riskli yatırımlardan uzak durmanızda fayda var. Beklediğiniz maddi kaynakları bu dönem tahsil edebilirsiniz. Kayıp eşyalarınız bir anda önünüze çıkabilir.

♓BALIK: Merkür retrosu burcunuzda gerçekleşiyor. Son derece derin, duygusal ve sezgisel ilerleyeceksiniz. Sosyal ve özel ilişkiler alanınızda, geçmişte çözüme kavuşturamadığınız ya da sürümcemede kalmış konular önünüze çıkabilir. Hedefleriniz ve arzularınız konusunda radikal adımlardan ziyade planlama ve revizyon yapmalısınız. Harekete geçmeden önce tefekkür etme ve güç kazanma döneminden geçiyorsunuz. Yakın çevrenizle olan iletişiminize dikkat etmelisiniz. Bu dönem bilinçaltı şifa çalışmalarına yönelebilirsiniz.

**Özel danışmanlık için “Danışmanlık Seçenekleri” başlığına göz atabilirsiniz. Randevu hattı: 0(538)8140460

YASAL UYARI: YAZININ TÜM HAKLARI SAKLIDIR. İZİNSİZ KOPYALANAMAZ, ALINTI YAPILAMAZ

ASTROLOG TUĞÇE YILDIZ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous post

Kova Burcunda Yeniay

Next post

Balık Burcunda Mistik Yeniay!