Reiki

Hakikat kapısının anahtarlarından biridir REİKİ..

İnsanoğlunun şifalanması, aydınlanması ve ‘bir’ olduğunu ‘sevgi’ olduğunu anlaması için verilen İlahi bir hediyedir.

Spiritüel yolculuğumda beni ruhsal olgunluğa taşıyan, ruhumu şifalandıran, öz varlığıma mutluluk tohumları eken ve benim kıymetlim olan bir öğretidir.

Varlığın mayası Sevgi’dir. Sevginin iyileştiremeyeceği hiçbir şey yoktur. Reiki, her birimizde var olan sevgi mayasını hatırlamamız ve daha fazla kullanabilmemiz için adeta sihirli bir değnek görevi görür.

Onun işi yalnızca saf sevgi enerjisi yaymak ve ruhu-bedeni şifalandırmaktır. İnsanoğlunu ışığa, şifaya taşımaya vesile olan, evrenle olan birliğimizi her zaman bizlere hatırlatan muhteşem bir enerjidir.

Rei; “evren, bizi kuşatan tüm bilgi” Ki; “yaşam gücü içeren enerji” olarak Reiki Şifa Sistemi, 19. Yüzyılda Japon Dr. Mikao Usui tarafından bulunmuş, insanlığa öğretilmiş; Dr. Hayashi tarafından yaygınlaştırılmış, öğrencisi Bayan Takata tarafından ise Batı dünyası ile tanıştırılmış ve günümüze kadar gelmiş olan kadim bir öğretidir.

Reiki, bir master (eğitmen) tarafından uyumlanılarak öğretilen şifa metodudur. Master’ınızı seçmekte özgürsünüz; fakat Reiki de öğrencisini seçer. Reiki eğitimi almaya hazırsanız öğreticiniz karşınıza çıkar.

Reiki uyumlanması (inisiasyon); kişinin taç, kalp ve el çakralarının bir Reiki eğitmeni tarafından Reiki enerjisinin freknsına açılması ve ayarlanmasıdır. Eğitmen uyumlama işlemi sırasında, Reiki enerjisinin kaynağı ile öğrenci arasında bağlantı kurar ve öğrencinin çakraları ile enerji bedenlerine, Reiki sembolleri yaşam boyu kalmak üzere yerleştirilir.

Usui Reiki Eğitimi&Uyumlaması 3 seviyeden oluşur. Her seviyede enerji frekansı yükseltilir. Tüm eğitimlerimiz sertifikalıdır.

REİKİ 1. BASAMAK:

Işık yolculuğunun başlangıcı, Reiki’yi tanımak..

Eğitim içeriği:

-Reiki Nedir? Nasıl Kullanılır?

-Çakraların işlevleri nelerdir?

-Reiki ile Çakra dengeleme nasıl yapılır?

-Reikinin Kullanım alanları nelerdir?

-Uyumlama (inisiyasyon) ritüeli

– Reiki Rehber Kitapçık ve Reiki Eğitimi Sertifikası

REİKİ 2. BASAMAK:

Reiki’de derinleşme ve enerji yolculuğunda yükselme basamağı…

Bu aşamada öğrenciye, Reiki’nin sembolleri öğretilir. Böylece, uzaktan Reiki gönderebilme yetisine sahip olursunuz.

Aynı zamanda dileklerinize Reiki gönderebilir; aşk, para- kariyer, şans, sağlık konularında sizleri zorlayan etkileri çözümlersiniz.

Dünyanın öteki ucunda yaşayan bir insana, gezegenimize, tabiattaki canlılara, yardıma muhtaç insanlara ve dilediğiniz herkese reiki gönderebilir, evrenin dengesine katkıda bulunabilirsiniz.

REİKİ 3. BASAMAK:

Üstadlık ve masterlık/öğreticilik aşamasıdır.

Reiki Master eğitimini almak için, Reiki’nin bir yaşam biçimi haline getirilip içselleştirilmesi gereklidir. Bu aşamada, öğrenciye daha yüksek enerjilere ulaşabilmesi ve şifa süreçlerini daha ileri seviyeye taşımaları için üstad sembolü öğretilir.

Reiki Master uyumlaması sonrası, Reiki’nin öğreticisi olmak ve uyumlama yapmak üzere çalışabilirsiniz.

** Reiki eğitimi 3 aşamadır; fakat dilediğiniz seviyede Reiki’ye devam etme hakkına sahipsiniz. 1. Veya 2. Seviyede Reiki öğrencisi olarak kalmakta bir sakınca yoktur.

Yolunuzun bir gün Reiki’ye çıkması dileğimle.

MASTER’lık Silsileleri:

REİKİ Masteri:

Eğitmenliğini Tamamlayanlar; Petek Kitamura

Mrs. Takata * Paul Mitchell * Lorie Ellen Grant * Katherine Galbraith * Cathy Chow * Cyd Makanui-Souza * Donna McMillan * Petek Kitamura

The Golden Triangle Masteri “Altın Üçgen Enerjisi”:

James J. Purner * Petek Kitamura

“Sacred Flames Reiki Master” (SFR): Allison Dahlhaus * Petek Kitamura

TUĞÇE YILDIZ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous post

Bolluk Bereket Aktivasyonu

Next post

Regresyon ‘Geçmiş Yaşam Şifası’